Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA PORTRETY W CIĄŻY?

Jeśli nie planujesz więcej niż 1-2 dzieci to szanse na wykonanie takich zdjęć masz tylko wtedy…a ten niesamowity ważny czas warto uwiecznić na pamiątkę. Będziesz mógła podzielić się swoimi zdjęciami z dzieckiem i powiedzieć: „To ty rosłeś w moim brzuchu..„
Sesje w ciąży najlepiej wykonać w trzecim trymestrze ciąży, pomiędzy 32-35 tygodniem ciąży. Twój brzuszek będzie duży i piękny, ale nie będzie jeszcze zbyt niewygodnie, aby móc pozować. Jeśli przegapiłaś ten moment, nie martw się, ja również fotografowałam kobiety w 38 tygodniu ciąży. Jeśli nadal czujesz się dobrze, poszukaj fotografa – Twój brzuch będzie wyglądać tym bardziej niesamowicie!

KIEDY WYKONUJE SIĘ SESJĘ NOWORODKOWI

Sesje noworodków najlepiej wykonać w ciągu pierwszych dni od powrotu do domu ze szpitala (5-12 dni to czas idealny) lub między 2-4 miesiącem życia. Czas, kiedy dziecko jest takie maleńkie, śpi w pozycji embrionalnej trwa do 3 tygodnia życia. Jeśli przegapiłeś ten czas i nie zdecydowałeś się na wykonanie sesji nie martw się, następny najlepszy czas na fotografie dzieci jest między 10-18 tygodniem życia. Jest to również dobry moment na uchwycenie niesamowitych zdjęć niemowląt. Twoje dziecko na pewno będzie większe (często podwaja swoją wagę urodzeniową), ale nie martw się, będzie nadal maleńkie, zwłaszcza w porównaniu z mamą lub tatą. Zaletą wykonania sesji fotograficznej na tym etapie jest to, że jest o wiele bardziej prawdopodobne, że uda się uchwycić uśmiech na fotografii.
Jeżeli nie masz zaplanowanego cesarskiego cięcia, to znaczy, że nie będziesz znać dokładnego dnia kiedy dziecko przyjdzie na świat, ale nie martw się, jeśli planujesz wykonanie sesji noworodka zostawię czas w moim harmonogramie blisko twojego terminu, aby zapewnić wykonanie sesji. Jak tylko dziecko się urodzi proszę o kontakt telefoniczny, aby dać znać o terminie, w którym miałaby się odbyć sesja.
Ale aby spersonalizować Twoją sesję zalecam użyć (jeśli sesja ma być w domu) lub spakować (w przypadku sesji w studio – taką możliwość również oferuję jeżeli uznasz to za lepsze rozwiązanie) następujące rzeczy: koce, które są szczególne dla Ciebie ważne (rodzinne pamiątki, kocyk z wyhaftowanym imieniem dziecka, przedmioty osobiste, które stanowią twoje hobby, ulubiony sport, pamiątki rodzinne, itp. Jeśli potrzebujesz jakiś pomysłów nie wahaj się zadzwonić.

CHCĘ ABY MOJE ZDJĘCIA BYŁY NATURALNE...

Zacznę sesję spędzając pierwsze 10 minut na poznaniu Ciebie i Twojego dziecka (dzieci), ponieważ chcę stworzyć taki poziom komfortu, który pozwoli, aby mój apartat uchwycił Wasze magiczne chwile.
Te osoby, które bardziej stresują się w trakcie fotografowania proponuję, aby wybrały miejsce gdzie będzie można spokojnie sobie gdzieś iść, czy zająć się zabawą itp. gdyż miejsce, które pozwala na interakcję z dzieckiem (dziećmi) pozwala uzyskać bardziej naturalny uśmiech na zdjęciach.

Gdzie się spotkamy?

Cała moja praca jest wykonywana na miejscu z wykorzystaniem naturalnego światła. Spotkamy się w miejscu, gdzie Ty i twoja rodzina czuje się najbardziej komfortowo i przyjemnie, takich jak ulubione miejsca, w domu lub przed nim. Jeśli myślisz o sesji w domu, ważne jest aby było tam dobre naturalne światło. Jeśli Twoje mieszkanie jest dość ciemne, będę szczęśliwa, jeśli będę mogła pomóc Ci znaleźć lokalizację, która jest idealna do sesji.

Sesje dziecięce

Upewnij się, że dzieciaki są wypoczęte i nakarmione. Szczęśliwe dzieci to fotogeniczne dzieci!
Nie daj się ostrzyc na dzień przed sesją.
Przed sesją rozłóż swoje ubrania i upewnij się, że masz przygotowane wszystkie akcesoria.
Należy pamiętać, że zmęczone i / lub chore dzieci po prostu chcą być w domu , a nie uczestniczyć w zdjęciach , więc proszę unikać planowania sesji podczas drzemki, a jeśli dziecko jest chore, proszę zadzwonić do mnie, aby przełożyć termin sesji!
Po sesji zdjęcia zostaną zrzucone na komputer, gdzie wybiorę najlepsze z najlepszych, do wykonania autorskiej obróbki w programie graficznym. W ciągu dwóch tygodni otrzymasz informację o gotowych zdjęciach i możliwości ich odbioru.
Po otrzymaniu fotografii możesz się nimi dzielić ze światem. Mam nadzieję, że będziesz zadowolona, jeśli nie, proszę mi dać znać, ponieważ chcę, aby każdy był usatysfakcjonowany z wykonanych przeze mnie zdjęć.
Na płycie DVD lub CD otrzymasz dwa rodzaje plików: do wydruku (o rozdzielczości 300 dpi) i do wykorzystania w Internecie: Facebook’u, blogu lub przez e-mail (będą to pliki o mniejszej rozdzielczości z moim logo).
Jeśli te informacje są niewystarczające możemy się spotkać, bezpłatne konsultacje są jak najbardziej możliwe!

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI RODZINNEJ, DZIECIĘCEJ

1. Odpocznij i zrelaksuj się!
2. Upewnij się, że dzieciaki są wypoczęte i nakarmione. Szczęśliwe dzieci to fotogeniczne dzieci!
3. Przed sesją rozłóż swoje ubrania i upewnij się, że masz przygotowane wszystkie akcesoria.
4. Należy pamiętać, że zmęczone i / lub chore dzieci po prostu chcą być w domu , a nie uczestniczyć w zdjęciach , więc proszę unikać planowania sesji podczas drzemki, a jeśli dziecko jest chore, proszę zadzwonić do mnie, aby przełożyć termin sesji!

CO ZABRAĆ NA SESJĘ?

Na sesję warto wziąć ulubione przekąski, ukochane przytulanki, coś do picia, ubranie na zmianę. Proste ubrania są najlepsze. Jeśli jest fotografowane rodzeństwo, to najlepiej, jeśli ich stroje mają podobne styl. Bose stopy są zawsze mile widziane! 🙂
Wspieram również stylizację sesji, posiadam różnego rodzaju rekwizyty, dodatki, zabawki, itp. więc jeśli zdecydujesz się na moją pomoc, wspomnij o tym podczas rozmowy lub w e-mailu. Pomogę w doborze stylizacji do zainteresowań, wieku, lub wyglądu dziecka :).

JAK DŁUGO TRWAJĄ SESJE DZIECI

Większość sesji odbywa się w świetle naturalnym. Sesje trwają od 1 do 3 godzin, najlepsze zdjęcia można osiągnąć, kiedy dziecko się bawi. Naprawdę nie ma potrzeby, aby zwracać się do najmłodszych ” uśmiechnij się „. Większość moich prac jest spontaniczna i improwizowana, a dzięki mojemu doświadczeniu dzieci, uśmiechają się i śmieją poprzez zabawę dając najbardziej satysfakcjonujące i naturalne obrazy.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI PORTRETOWEJ, MŁODZIEŻOWEJ, WIZERUNKOWEJ

Sesja trwa zazwyczaj godzinę – 3 zmiany stroju. Porady dotycząc e sesji:

1. Przynieś kilka strojów.
2. Zorganizuj ubiór do sesji zdjęciowej w różnych kolorach, a nie tylko w swoim ulubionym kolorze.
3. Ubrania powinny być różnym stylu, takie jak: na co dzień, pół-formalne, formalne.
4. Pamiętaj, aby przynieść akcesoria do wszystkich strojów, od biżuterii i obuwia.
5. Odzież powinna być wyprasowana. Nie przynoś ubrań we wzory, paski lub zdjęcia.
6. Zwróć szczególną uwagę na kolory. Nie istnieją żadne przepisy dotyczące kolorów. Wybierz kolory, które najlepiej pasują do twojej karnacji. Jasne kolory zawsze dobrze wyglądają. Do zdjęć na zewnątrz zalecam wiosenne i letnie kolory.
7. Zastosowaną odzieżą zaakcentuj swoje najlepsze cechy.
8. Nie wybieraj przyciągającej uwagi biżuterii. Zdjęcie powinno akcentować Twoją twarz, oczy i osobowość, a nie skupiać uwagę na biżuterii.
9. Zastosuj makijaż naturalny.
10. Weź ze sobą puder, aby w miarę potrzeby usunąć błyszczenie skóry.
11. Uczesz się tak jak najlepiej się czujesz. Należy unikać fryzur eksperymentalnych.
12. Mężczyźni powinni być świeżo ogoleni.
13. Nie martw się o skazy lub siniaki – podczas edycji zdjęć zostaną one usunięte.
14. Nie opalaj się przed sesją. Po pierwsze, to wygląda nienaturalnie, po drugie, zdjęcia mogą ujawnić łuszczącą się skórę lub zaczerwieniony nos.
15. Zadbaj o ręce – mężczyźni powinni przyciąć paznokcie, a dziewczęta mogą mieć zrobiony manicure.
16. Zanim pójdziesz na sesję zdjęciową poćwicz mimikę twarzy przed lustrem w domu.
17. Spersonalizuj swoje zdjęcia z rekwizytami. Możesz przynieść ulubione rekwizyty do sesji, takie jak instrumenty muzyczne, czy przedmioty związane z Twoim hobby.
18. Zachęcam do przyprowadzenia osoby, która może pomóc Ci się zrelaksować, lub może również pomóc w zmianie odzieży.
19. Nie wstydź się zadawać pytań, nawet w czasie sesji. Jeśli nie czujesz się pewnie w danej pozie, powiedz mi o tym.

CO SIĘ STANIE ZE ZDJĘCIAMI PO SESJI

Po sesji zdjęcia zostaną zrzucone na komputer, gdzie wybiorę najlepsze z najlepszych, do wykonania autorskiej obróbki w programie graficznym. W ciągu dwóch tygodni otrzymasz informację o gotowych zdjęciach i możliwości ich odbioru.
Po otrzymaniu fotografii możesz się nimi dzielić ze światem. Mam nadzieję, że będziesz zadowolona, jeśli nie, proszę mi dać znać, ponieważ chcę, aby każdy był usatysfakcjonowany z wykonanych przeze mnie zdjęć.
Na płycie DVD lub CD otrzymasz dwa rodzaje plików: do wydruku (o rozdzielczości 300 dpi) i do wykorzystania w Internecie: Facebook’u, blogu lub przez e-mail (będą to pliki o mniejszej rozdzielczości z moim logo).
Jeśli te informacje są niewystarczające możemy się spotkać, bezpłatne konsultacje są jak najbardziej możliwe!

CZEMU USŁUGI FOTOGRAFICZNE SĄ DROGIE

Cyfrowa rewolucja spowodowała niesamowitą elastyczność i zdolność do kontrolowania różnych czynników podczas fotografowania i procesu obróbki obrazu. Fotografowie, hobbiści, profesjonaliści, amatorzy, wszyscy korzystają z możliwości manipulowania pikselami. Jednak co decyduje o cenie? Profesjonalny sprzęt cyfrowy jest nadal znacznie droższy ze względu na jego krótszą „długości życia”, potrzeba dodatkowych zasobów do przetwarzania tych obrazów, czas potrzebny do uzyskania użytecznego obrazu i wysiłku, potrzebnego do stworzenia dzieła sztuki fotograficznej. Prawda jest taka, że 1h pracy fotografa nie jest jedynie czasem, w którym zrobi on zdjęcia. Oto przykład spędzonego czasu przy jednej sesji :
1. 30 minut do jednej godziny (kontakty telefoniczne, e-mailowe uzgodnienia z Klientem + formalności)
2. do 30 minut przejazd na miejsce sesji
3. 15-30 minut czas przygotowania – ustawienie oświetlenia, przygotowanie sprzętu, ustawienie dodatkowego wyposażenia) itp.
4. 60 minut – 3 ½ godziny z Klientem zgodnie z tematem zamówionych zdjęć
5. do 30 min. powrót z miejsca sesji
6. 15-30 minut czasu przesyłania cyfrowych zdjęć z karty aparatu do komputera
7. 15-30 minut czasu spędzonego na tworzenia kopii zapasowych oryginalnych plików
8. 30 min.-1 godziny na sortowanie i wybór zdjęć do edycji
9. 2-5 godzin edycji zdjęć
10. może do tego dojść czas na przygotowanie i wysłanie plików graficznych, jeśli zamówione zdjęcia mają być wraz z fotoksiążką, fotogalerią itp.
W tym przykładzie, czas poświęcony Klientowi może wahać się od 6-12 godzin – w zależności od zamówionych zdjęć. Jest to czas poświęcony tylko jednej sesji, wynika z tego, że Klient płaci nie tylko za
1-2 h sesji, ale płaci fotografowi za 6-12 godzin kompletnego czasu poświęconego zdjęciom i sesji.
Fotograf, który chce być znany jako lepszy / najlepszy / o dobrej reputacji wie, że najważniejszą rzeczą jaką może zrobić dla swojej działalności jest solidność i niezawodność.
To, na co składa się cena usługi fotograficznej to niestandardowy poziom usług, doświadczenie, świadomość, że zdjęcia są wynikiem pracy kogoś dbającego o szczegóły, a czas zapewnia, że grafiki, które otrzyma Klient są wystarczająco dobre, aby podpisać je swoim nazwiskiem.